Trans Europe Cruise - dovolená na lodi, expediční plavba džunkou po Evropě

Džunka Esperanza Džunka Esperanza Džunka Esperanza Holandsko - Keukenhof Monaco - Monte Carlo Itálie - Amalfi
Hvězda Hvězda Hvězda

Generální partner

Logo KV ELEKTRO linka

Zvláštní poděkování

Helena Vaňková - sponzor projektu
Petr Kozák - sponzor projektu
Zdeněk Davídek - lodní konstruktér

linka

Hlavní partneři

Logo Eurolines Logo Generali Logo Skippers Club
linka

Mediální partneři

Logo Turistika.cz Logo Malý dobrodruh Logo Yachting revue Nautimages Logo Nature Picture

Jana Vaňátková - nezávislý novinář
Jan Mottl - grafik, fotograf
Martin Lukeš - webmaster

linka

Partneři

Logo Odcestuj Logo REKO Logo Osobní autodoprava Logo Captail Hero Logo YACHTPRO Logo Expres Menu Logo Keukenhof Logo Amaze Logo Centerpoint Charters Logo KMI Logo Faust Design Logo CB Logo Vype

Týden 10.5. - 19.5. 2013:

linka

Cílem plavby bude slovutná Paříž – pozor na její nástrahy.

Lille: plavbu začínáme ve francouzských Flandrech, ve městě na řece Deule. Jestli se to podaří, bude se kotvit pod Citadelou, obrovskou hvězdicovou pevností. Zaujmou i Stará burza na náměstí Grand Place a historické domy v okolních ulicích.

Následná plavba bude probíhat po frekventovaných vodních cestách – a to je právě ten nezapomenutelný zážitek pro opravdové skipery: potkávání velkých nákladních lodí, proplouvání velkými zdymadly, více než čtyřkilometrový lodní tunel na Canal du Nord. Proplouvat se bude převážně historickým krajem Picardie. V každé zastávce se jistě najde něco zajímavého.

K Paříži se přiblížíme po řece Aisne, vlévající se do Seine. Je to jedna z mnoha kanalizovaných řek, vytvářejících rozsáhlou síť francouzských vodních cest. A dále proti proudu Seine. A kdo v cíli cesty, v Maríně Arsenal řekne, že cestou neviděl na jednom z pařížských ostrovů sochu Svobody, tak ten ….

Den na Paříž je málo. Jen samotný Louvre je možná na dva dny. Jeden den je na vstřebávání atmosféry pařížského života, ale to je vět ší zážitek než všechna muzea. Kotvit se bude v Maríně Arsenal, přímo u náměstí Bastily. Výhodná pozice: jeden kilometr od Notre Dame, tři kilometry od Montmartre, čtyři kilometry od … Moulin Rouge … Hlavně aby se večer odjelo domů ...


Jak zaplatit

Expediční plavba
Plavba po kanálech

Plavba po moři
Dovolená na lodi

Belgie na lodi
Francie na lodi

Francie na plachetnici
Itálie na plachetnici

© dzunka.cz 2012 - 2015