Trans Europe Cruise - dovolená na lodi, expediční plavba džunkou po Evropě

Džunka Esperanza Džunka Esperanza Džunka Esperanza Holandsko - Keukenhof Monaco - Monte Carlo Itálie - Amalfi
Hvězda Hvězda Hvězda

Generální partner

Logo KV ELEKTRO linka

Zvláštní poděkování

Helena Vaňková - sponzor projektu
Petr Kozák - sponzor projektu
Zdeněk Davídek - lodní konstruktér

linka

Hlavní partneři

Logo Eurolines Logo Generali Logo Skippers Club
linka

Mediální partneři

Logo Turistika.cz Logo Malý dobrodruh Logo Yachting revue Nautimages Logo Nature Picture

Jana Vaňátková - nezávislý novinář
Jan Mottl - grafik, fotograf
Martin Lukeš - webmaster

linka

Partneři

Logo Odcestuj Logo REKO Logo Osobní autodoprava Logo Captail Hero Logo YACHTPRO Logo Expres Menu Logo Keukenhof Logo Amaze Logo Centerpoint Charters Logo KMI Logo Faust Design Logo CB Logo Vype

Týden 14. 6. - 23 . 6. 2013:

linka

"Esperanza" už větří vůně Provence a Středozemního moře...

... ale do Avignonu musí ještě zdolat 300 kilometrů po proudu řeky Rhône. Sedm dní klidné plavby nabitých historií.

Lyon – start etapy: Velké město na soutoku řek, významné centrum průmyslu, dopravy a kultury. Většina pozoruhodných památek, i z doby panování Římanů, se nachází blízko břehů obou řek, těsně nad jejich spojením. K množství památek a jejich významu lze dodat pouze toto: Psané průvodce doporučují, že prohlídce Lyonu je třeba věnovat alespoň jeden den ...

Řeka Rhône je už velká a frekventovaná vodní cesta. Mezi Lyonem a cílem naší cesty je splavněná 9 velkorysými plavebními stupni s vysokými komorami, jejichž proplouvání s malé lodi je opravdovým zážitkem. Nákladní lodě jsou ještě větší, je možné potkat i říčně námořní lodě plující do lyonského přístavu. Rhône volně protéká širokým údolí, věhlasnou vinařskou oblastí. Svahy jsou upraveny na vinice, pěstování vinné révy sem přinesli již Řekové a zdokonalili Římané.

Velmi zachovalé antické památky jsou ve městě Viene: Augustův chrám, antické divadlo, ale i románská bazilika.

Valence je už od doby Ludvíka XV. univerzitním městem, má velmi dobře zachovalé historické jádro s mnoha zajímavými gotickými a reneseančními domy, za pozornost stojí katedrála St.-Apollinaire z 12. století. Ve Valence je velká marína.

Avignon je již v v Provence – že byl středověkým sídlem papežů, ho "poznamenalo navždy". Patří po zásluze k nejnavštěvovanějším městům ve Franci. K nejvýznamějším památkám v historické centru města patří: rozlehlý Palais des Papes, strohý Palais Vieux a naopak kdysi krášně vyzdobený Palais Nouveau, oba ze 14. století, původně románský chrám Notre-Dame-des-Domes a několik velmi zajímavých muzeí – lapidárium, expozice uměleckého zámečnictví. Ale samozřejmě i více méně nejznámější pozoruhodnost města, most Saint-Bénézet přes Rhône ze 12. století. Avšak od 17. století, kdy se prolomil, sahají čtyři zbylé oblouky jen do polviny řeky.

Na závěr tohoto týdne plavby opravdu velká porce historie ...


Jak zaplatit

Expediční plavba
Plavba po kanálech

Plavba po moři
Dovolená na lodi

Belgie na lodi
Francie na lodi

Francie na plachetnici
Itálie na plachetnici

© dzunka.cz 2012 - 2015