Trans Europe Cruise - dovolená na lodi, expediční plavba džunkou po Evropě

Džunka Esperanza Džunka Esperanza Džunka Esperanza Holandsko - Keukenhof Monaco - Monte Carlo Itálie - Amalfi
Hvězda Hvězda Hvězda

Generální partner

Logo KV ELEKTRO linka

Zvláštní poděkování

Helena Vaňková - sponzor projektu
Petr Kozák - sponzor projektu
Zdeněk Davídek - lodní konstruktér

linka

Hlavní partneři

Logo Eurolines Logo Generali Logo Skippers Club
linka

Mediální partneři

Logo Turistika.cz Logo Malý dobrodruh Logo Yachting revue Nautimages Logo Nature Picture

Jana Vaňátková - nezávislý novinář
Jan Mottl - grafik, fotograf
Martin Lukeš - webmaster

linka

Partneři

Logo Odcestuj Logo REKO Logo Osobní autodoprava Logo Captail Hero Logo YACHTPRO Logo Expres Menu Logo Keukenhof Logo Amaze Logo Centerpoint Charters Logo KMI Logo Faust Design Logo CB Logo Vype

Týden 17. 5. - 26. 5. 2013:

linka

Naladěni Paříží do kraje šampaňského vína.

Paříž: Jeden den na tohle město je málo. Jen samotný Louvre je možná na dva dny. Jeden den ( nebo i noc ) je tak na vstřebávání atmosféry pařížského života, ale možná je to větší zážitek než všechna muzea. Kotvit se bude v Maríně Arsenal, přímo u náměstí Bastily. Výhodná pozice: jeden kilometr od Notre Dame, tři kilometry od Montmartre, čtyři kilometry od … Moulin Rouge … Hlavně aby se v neděli odplulo!

Plavba: Po pěti kilometrech odbočíme ze Seine na řeku Marna – a hned lodní tunel. Marna je kanalizovaná, táhlé meandry jsou zkráceny krátkými laterálními kanály, dlouho protéká satelitními městy velké Paříže, a téměř všechny místopisné názvy podél celé řeky končí na -sur-Marne.

Maeux: Další lodní tunel, hned za ním pěkná marína, městečko vhodné pro "procházkový" odpočinek. Ale takových měst a městeček je podél řeky nespočet, stačí jen zakotvit a vyrazit na břeh. Nemusí se hned hledat významná katedrála, i hospůdky mají své kouzlo.

Už se pomalu blížíme do Champagne, krásné křídové údolí řeky je pokryto vinicemi, kde se rodí vinná réva na "šampaňské".

Épernay: kousek před Épernay, na zdymadle No.1, plavební trasa opouští řeku a vplouvá se na Canal Lateral a la Marne. Na tomhle zdymadle, ještě v době, kdy nákladní čluny táhl ze břehu pár koní, vyšetřoval komisař Maigret jeden z mnoha svých případů. A Épernay, středisko vinařství v Champgni. Mnohá vinařství zde nabízí prohlídku a "košt". Nejsou daleko od kanálu.

Marnský laterální kanál končí ve Vitry-les-Francois a po pár kilometrech po "novém" kanále Marna–Saôna doplujeme do cílového místa plavby tohoto týdne, do Saint-Dizier. Je to menší město v kantonu Haut-Marne. Jeho atmosféra a nabídka "možností občerstvení" nikoho nezklame.


Jak zaplatit

Expediční plavba
Plavba po kanálech

Plavba po moři
Dovolená na lodi

Belgie na lodi
Francie na lodi

Francie na plachetnici
Itálie na plachetnici

© dzunka.cz 2012 - 2015