Trans Europe Cruise - dovolená na lodi, expediční plavba džunkou po Evropě

Džunka Esperanza Džunka Esperanza Džunka Esperanza Holandsko - Keukenhof Monaco - Monte Carlo Itálie - Amalfi
Hvězda Hvězda Hvězda

Generální partner

Logo KV ELEKTRO linka

Zvláštní poděkování

Helena Vaňková - sponzor projektu
Petr Kozák - sponzor projektu
Zdeněk Davídek - lodní konstruktér

linka

Hlavní partneři

Logo Eurolines Logo Generali Logo Skippers Club
linka

Mediální partneři

Logo Turistika.cz Logo Malý dobrodruh Logo Yachting revue Nautimages Logo Nature Picture

Jana Vaňátková - nezávislý novinář
Jan Mottl - grafik, fotograf
Martin Lukeš - webmaster

linka

Partneři

Logo Odcestuj Logo REKO Logo Osobní autodoprava Logo Captail Hero Logo YACHTPRO Logo Expres Menu Logo Keukenhof Logo Amaze Logo Centerpoint Charters Logo KMI Logo Faust Design Logo CB Logo Vype

Týden 24. 5. - 2. 6. 2013:

linka

Plavba na "vrchol" expedice Trans Europe Cruise.

Motto: "Francouzští stavitelé kanálů v první polovině 19. století neměli žádné technické zábrany. Kanály stavěli tak, jak bylo potřeba, takřka bez ohledu na terén, vše dokázali odvážně překonat".

Tato etapa bude klasická "kanálová", poplujeme po části kanálu Marna -Saône v délce asi 130 km a zdoláme 60 zdymadel o rozměru 38 x 5 m, kanálový tunel, několik kanálových aquaduktů a podplujeme nesčíslně starých mostů přes kanál a překonáme výškový rozdíl cca 190 m až do nadmořské výšky 330 m – prostě plavba "po schodech" až na "vrchol". Ale nebude to dřina. Zdymadla jsou automatizovaná, zdržení skoro minimální, ale v každém případě zážitek. A pro milovníky cyklistiky – podél celé trasy kanálu perfektní cyklostezka, a skoro po rovině.

Saint-Dizier: místo zahájení etapy. Je to menší město v kantonu Haut-Marne. Jeho atmosféra a nabídka "možností občerstvení" nikoho nezklame. Toto město leží v nadmořské výšce 150 m. A potom vzhůru do burgundského vinorodého kraje.

Chaumont: v tomto městě mj. zaujme starý železniční viadukt – 600 m dlouhý, tři patra oblouků, asi 3 km od kotviště – a bazilika ze 13. století v zajímavém historickém centru města.

Langres: výborně vybrané burgundské město pro "střídání posádek". Město leží na vysokém ostrohu nad kanálem. Výstupová námaha ale vše vynahradí: městské hradby s branami a s pěším hradebním okruhem, katedrála ze 12. století, historické renesanční centrum města.

Inu Burgundsko! Tento týden je pro milovníky kanálové plavby a historie.


Jak zaplatit

Expediční plavba
Plavba po kanálech

Plavba po moři
Dovolená na lodi

Belgie na lodi
Francie na lodi

Francie na plachetnici
Itálie na plachetnici

© dzunka.cz 2012 - 2015