Trans Europe Cruise - dovolená na lodi, expediční plavba džunkou po Evropě

Džunka Esperanza Džunka Esperanza Džunka Esperanza Holandsko - Keukenhof Monaco - Monte Carlo Itálie - Amalfi
Hvězda Hvězda Hvězda

Generální partner

Logo KV ELEKTRO linka

Zvláštní poděkování

Helena Vaňková - sponzor projektu
Petr Kozák - sponzor projektu
Zdeněk Davídek - lodní konstruktér

linka

Hlavní partneři

Logo Eurolines Logo Generali Logo Skippers Club
linka

Mediální partneři

Logo Turistika.cz Logo Malý dobrodruh Logo Yachting revue Nautimages Logo Nature Picture

Jana Vaňátková - nezávislý novinář
Jan Mottl - grafik, fotograf
Martin Lukeš - webmaster

linka

Partneři

Logo Odcestuj Logo REKO Logo Osobní autodoprava Logo Captail Hero Logo YACHTPRO Logo Expres Menu Logo Keukenhof Logo Amaze Logo Centerpoint Charters Logo KMI Logo Faust Design Logo CB Logo Vype

Týden 31. 5. - 9. 6. 2013:

linka

Napříč Burgundskem do řeky Saône.

Francouzští stavitelé kanálů v první polovině 19. století neměli žádné technické zábrany. Kanály stavěli tak, jak bylo potřeba, takřka bez ohledu na terén, vše dokázali odvážně překonat.

Langres: výborně vybrané burgundské město pro "střídání posádek". Město leží na vysokém ostrohu nad kanálem. Výstupová námaha ale vše vynahradí: městské hradby s branami a s pěším hradebním okruhem, katedrála ze 12. století, historické renesanční centrum města.

Tato etapa bude klasická "kanálová", poplujeme po části kanálu Marna-Saône v délce asi 120 km a zdoláme 50 zdymadel o rozměru 38 x 5 m, kanálový tunel, několik kanálových aquaduktů a podplujeme nesčíslně starých mostů přes kanál a z nadmořské výšky 330m doplujeme do Saôny ve výšce183m – prostě plavba "po schodech dolů" . A pro milovníky cyklistiky – podél celé trasy kanálu, stále na dohled od lodi, perfektní cyklostezka téměř z kopce.

Vyplouváme z Langres. Než se stačíme rozkoukat, "připlete se do cesta" pětikilometrový kanálový tunel. Malé upozornění: Kdo trpí klaustrofobií, nechť si po dobu plavby tunelem buď vleze v kajutě pod peřinu nebo tunel objede na kole. Ale tento tunel není jediná atrakce plavby, kanál prochází příjemnou krajinou a bohulibými městečky a vesnicemi.

Předposlední den se rozloučíme u vesničky Maxilly-sur-Saône s kanálem a vplujeme do Saône. Pomalu se budeme loučit i s Burgundskem, malebným vinorodým krajem. Saône je romanticky meandrující řeka, splavněná krátkými laterálními kanály se zdymadly. Poplujeme po ní jen pár kilometrů.

Cíl cesty Auxonne: příjemné městečko na břehu Saône s dobrými možnostmi kotvení, třeba v novém Port Royal. Hlavní náměstí a historické uličky města dýchají historií, bistra a kavárny nabízí příjemné posezení, vše na jeden příjemně strávený den.


Jak zaplatit

Expediční plavba
Plavba po kanálech

Plavba po moři
Dovolená na lodi

Belgie na lodi
Francie na lodi

Francie na plachetnici
Itálie na plachetnici

© dzunka.cz 2012 - 2015