Trans Europe Cruise - dovolená na lodi, expediční plavba džunkou po Evropě

Džunka Esperanza Džunka Esperanza Džunka Esperanza Holandsko - Keukenhof Monaco - Monte Carlo Itálie - Amalfi
Hvězda Hvězda Hvězda

Generální partner

Logo KV ELEKTRO linka

Zvláštní poděkování

Helena Vaňková - sponzor projektu
Petr Kozák - sponzor projektu
Zdeněk Davídek - lodní konstruktér

linka

Hlavní partneři

Logo Eurolines Logo Generali Logo Skippers Club
linka

Mediální partneři

Logo Turistika.cz Logo Malý dobrodruh Logo Yachting revue Nautimages Logo Nature Picture

Jana Vaňátková - nezávislý novinář
Jan Mottl - grafik, fotograf
Martin Lukeš - webmaster

linka

Partneři

Logo Odcestuj Logo REKO Logo Osobní autodoprava Logo Captail Hero Logo YACHTPRO Logo Expres Menu Logo Keukenhof Logo Amaze Logo Centerpoint Charters Logo KMI Logo Faust Design Logo CB Logo Vype

Týden 7.6. - 16. 6. 2013:

linka

Plavba krásným údolím řeky Saône nikoho nezklame.

Opustili jsme historické kanály a další plavba bude "říční" – 220 km po řece Saône.

Auxonne: Startujeme v příjemném městečku na břehu Saône s dobrými možnostmi kotvení, třeba v novém Port Royal. Hlavní náměstí a historické uličky města dýchají historií, bistra a kavárny nabízejí milé posezení, vše potřebné pro příjemně strávenou sobotu.

Řeka Saone je už velká a frekventovaná vodní cesta. Do Lyonu nás čeká jen 6 zdymadel o rozměrech 180 x 12 m, takže žádné velké zdržení, o to více času bude na prohlídku pobřežních měst. Budeme již potkávat velké nákladní lodě, které vezou své náklady od moře do vnitrozemí. Bude co pozorovat, proplouvání velkými zdymadly je zážitek.

Za pozornost stojí místopis francouzských průplavů v tomto regionu: Kousek pod Auxonne je důležitá křižovatka vodních cest, vodocestný uzel St. Symphorien – St. Jean de Losne. Na východ běží průplav Rhône-Rhein, na severovýchod vodní cesta do řeky Moselly, na sever kanál Marna-Saône, na severozápad Burgundský kanál do řeky Seine, a později, v Chalons-sur-Saône, odbočuje na západ Canal du Centre do řeky Loire. A jižním směrem, právě řekou Saône a potom řekou Rhône, "vedou všechny cesty" do Středozemního moře.

Châlons-sur-Saone: Město bylo už od středověku důležitý přístavem na obchodní cestě od severu k jihu. Svědčí o tom staré kupecké domy ze 17.století v centru města a obelisk z roku 1790, postavený k zahájení provozu Canal du Centre.

Mâcon: V městském muzeu je zajímavá sbírka afrických hudebních nástrojů a galerie starého i moderního umění. A dále už vplujeme do Vallé du Rhône, do kraje údolí řeky Rhône.

Na konci naší týdení plavby, ve městě Lyon, předává Saône své vody řece Rhôna ...

Lyon: Velké město na soutoku řek, významné centrum průmyslu, dopravy a kultury. Většina pozoruhodných památek, i z doby panování Římanů, se nachází blízko břehů obou řek, těsně nad jejich spojením. K množství památek a jejich významu lze dodat pouze toto: Psané průvodce doporučují, že prohlídce Lyonu je třeba věnovat alespoň jeden den ...


Jak zaplatit

Expediční plavba
Plavba po kanálech

Plavba po moři
Dovolená na lodi

Belgie na lodi
Francie na lodi

Francie na plachetnici
Itálie na plachetnici

© dzunka.cz 2012 - 2015