Trans Europe Cruise - dovolená na lodi, expediční plavba džunkou po Evropě

Džunka Esperanza Džunka Esperanza Džunka Esperanza Holandsko - Keukenhof Monaco - Monte Carlo Itálie - Amalfi
Hvězda Hvězda Hvězda

Generální partner

Logo KV ELEKTRO linka

Zvláštní poděkování

Helena Vaňková - sponzor projektu
Petr Kozák - sponzor projektu
Zdeněk Davídek - lodní konstruktér

linka

Hlavní partneři

Logo Eurolines Logo Generali Logo Skippers Club
linka

Mediální partneři

Logo Turistika.cz Logo Malý dobrodruh Logo Yachting revue Nautimages Logo Nature Picture

Jana Vaňátková - nezávislý novinář
Jan Mottl - grafik, fotograf
Martin Lukeš - webmaster

linka

Partneři

Logo Odcestuj Logo REKO Logo Osobní autodoprava Logo Captail Hero Logo YACHTPRO Logo Expres Menu Logo Keukenhof Logo Amaze Logo Centerpoint Charters Logo KMI Logo Faust Design Logo CB Logo Vype

Slovo kapitána


Petr Žáček

Petr Žáček, * 1955, nekuřák


Jsem fanda do vody, lodí, mořeplaveb, rybolovu a potápění. Narodil jsem se u Smíchovské komory v Praze. Už jako kluk jsem byl spokojený s jakýmkoliv rybařením. Když spadl fotbalový míč do komory, šel jsem ho vylovit a zahučel tam za ním do vody. Tak jsem se naučil plavat. To mi byly čtyři roky. Jako kluci jsme se nachytali ryb, raků, pstruhů. V 10 letech jsme s matkou a bratry odjeli na prázdniny do Rumunska. Kde mi došlo, že voda je můj život. Tam jsem odjel na rybářské lodi a vrátil se až za tři dny. Absolutně šťastný, jen máma nevěděla, co má dělat dřív. Zda jako první obejmout nebo nasekat.


Poté jsem v 80. letech lezl po horách. S partou jsme slezli všechny hory v Krkonoších, v Nízkých a Vysokých Tatrách. Poté jsem se dostal jako člen expedice do Himalájí. Přestavěl jsem si Avii na karavan, s kterou jsem se najezdil po horách. V 88. roce jsem emigroval do Německa. Tam jsem dál lezl po Alpách, sportovně se potápěl, získal papíry na instruktora potápění a zároveň jsem složil zkoušky na vůdce malého plavidla. V těchto letech jsem si uvědomil, že pro život na lodi musím něco udělat. Bylo to těžké, ale dokázal jsem to. Po roce hledání v inzerátech a naježděných bezmála 20. 000 km jsem našel, co jsem hledal. Loď Esperanza byla v sev. Italii na prodej. Hned jsem se tam vydal, abych jí koupil. Bohužel, už byl přede mnou jiný zájemce, který složil kauci. Odjel jsem domů, volal, naléhal, že za ní zaplatím víc. Ne, taková už jsou pravidla. Až se stal zázrak. Chlapík si zlomil nohu, a tak se jí vzdává. Vzal jsem si nesmyslný dluh u banky, jen tato banka mi na loď půjčila peníze. Odjel jsem na Gargano, abych začal žít svůj sen. První roky - v začátcích, kdy jsem se seznamoval s Esperanzou, byly pokus-omyl. Po revoluci jsme v r. 93 díky CK Salve dostali loď do Prahy.


Prozatím jsem se živil v Praze podnikáním s touto lodí, stále mě to táhne ven na moře a žít jednoduchý život na mé džunce. Můžete sledovat přeplavbu lodě z Prahy do Itálie přes kanály v r. 2013. Jak to všechno dopadne ? Stihneme opravit loď do zimy ? Vidina, že budu příští rok touto dobou v Itálii na moři, mě žene vpřed. Přejte mi štěstí a držte mi palce.


Petr Žáček


Ostatní můžou seznámit s mým životem na lodi: www.dzunka.cz.

Expediční plavba
Plavba po kanálech

Plavba po moři
Dovolená na lodi

Belgie na lodi
Francie na lodi

Francie na plachetnici
Itálie na plachetnici

© dzunka.cz 2012 - 2015